Hypnóza vie efektívne pomôcť zbaviť sa strachu, pomohla aj Kriss.


Pred časom sa mi ozvala klientka, Kriss, že sa bojí šoférovať. V detstve zažila nepríjemný zážitok, ktorý v nej odvtedy spúšťal negatívne pocity kedykoľvek si sadla do auta. Ako babysitterka v zahraničí šoférovať potrebovala, a preto sa rozhodla využiť hypnózu na odstránenie jej strachu.


Väčšina našich strachov začne v detstve, kedže pre dieťa je "všetko nové", nemá rozvinuté racionálne myslenie, a tak reaguje len na samotný zážitok a emóciu s ním spojenú. Pokiaľ neskôr v budúcnosti zažije obdobnú udalosť, má tendenciu opakovane prežiť svoj prvotný strach, aj napriek tomu, že nie je prítomná tá osoba/zviera/vec, ktorá pôvodne strach spôsobila. Môžete to vidieť na dospelých ľuďoch, ktorí sa boja psov alebo sa oháňajú a utekajú pred lietajúcim hmyzom ako včely a osi. V tú chvíľu ako keby opäť boli malým dieťaťom, ktoré sa bojí, a preto reagujú obdobne ako to malé dieťa.


Hypnóza vie so strachom veľmi dobre pomôcť. Pomocou hypnózy je možné strach vyventilovať a nahradiť ho inou emóciu, pocitom pokoja, uvoľnenia, úsmevu na tvári. Je niekedy neuveriteľné, ako sa po pár sedeniach dokážeme zbaviť celoživotného strachu. Strach je forma chovania, ktoré je možné hypnózou zmeniť, veľmi efektívne.


Ale späť ku Kriss, prišla na hypnózu a odvtedy ako hovorí "šoféruje o dušu každý deň". Dokonca napísala o svojom zážitku s hypnózou aj krátku referenciu TU.


Dva týždne dozadu mi od Kriss prišla pozvánka na autogramiádu. Okrem toho, že Kriss je babysitterka, aktívna šoférka je aj mladá a nádejná spisovateľka. Vydala dve knižky pre deti - Dávaj pozor doma, ktoré má v zásobe každý dobrý Martinus, aj TU.


Fist-bump, Kriss. Ku knižkám aj k šoférovaniu :)


A ďakujem za pozvanie.

Martin Komínek; Kriss Keller

Tags: